LÖSEV – Lösante Hastanesi – St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi İşbirliği Duyurusu

LÖSEV Lösante Hastanesi olarak kanser alanında dünyadaki en başarılı kurumlardan biri olan St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi’nin Küresel İttifakı olan “St. Jude Global Allaince”a katıldığımızı duyurmaktan mutluluk duyarız. LÖSEV – Lösante Hastanesi, St. Jude Global Alliance’a Türkiye’den üye olan ilk kuruluş olmuştur.

St. Jude Global Alliance, dünya çapında kanser ve kan hastalıkları olan çocukların hayatta kalma oranlarının artırılması ve sağlık hizmeti sunumunun kalitesinin iyileştirilmesine yönelik ortak vizyona adanmış bireyleri ve kurumları bir araya getiren pediatrik kanser alanında küresel bir harekettir.

Bu ortaklıkla beraber dünya çapında 68 ülkeden 180’den fazla saygın üyenin olduğu bir platforma dâhil olmuş bulunuyoruz. Bu da, daha global işbirlikleri kurarak, daha geniş eğitim fırsatlarına erişerek ve küresel olarak dünyanın her yerinde çocuklara tedavi sağlama ve hayatlarını kurtarma misyonunu paylaşarak % 100 tedavi başarısı hedefimize bir adım daha yaklaşmamıza vesile olacaktır.

İttifak üyeleri her çocuğun, her yerde, ırkı, dini veya maddi olanakları ne olursa olsun yaşama şansını hak ettiği inancını desteklemektedir.

Hiçbir çocuğun maddi imkânsızlıklardan dolayı hayatını kaybetmemesi gerektiği yönündeki felsefemizde her gün bir adım daha ileri giderek lösemi alanında % 100 tedavi başarı oranı hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz.

Sol Görsel
Sağ Görsel