İMPLANT VE İMPLANT ÜSTÜ PROTEZLER

                                                                      İMPLANT VE İMPLANT ÜSTÜ PROTEZLER

 

Diş hekimliğinde diş eksiklikleri eskiden beri hep protezlerle tamamlanmaya çalışılmıştır. Protez dediğimiz tedaviler ya var olan diler üzerine yapılan kron ve köprülerle ya da damak ve dişlerden destek olarak yapılan bölümlü veya tam protezler şeklinde yapılmıştır.

 

Tam protezler ve bölümlü protezlere hareketli protezler hareketli protezler de denir.

Hareketli protezler adı üzerinde çiğneme ve bazı fonksiyonlar esnasında hareket etmektedir. Hastalarımız bu durumdan memnun kalmamaktadır. O yüzden zaman içerisinde hastalara daha stabil protezler yapabilmek için implant dişler yapılmaya başlandı. Eksik dişlerin yerine yapılan kemik içi implantlar sayesinde hastalarımızın çok daha konforlu protezlere sahip olmasını sağlıyoruz.

 

Diş hekimliğinde bütüncül yaklaşım çok önemlidir. İmplant üstü protez yapılacak hastanın daha implant cerrahi olarak yerleştirilmeden hekim tarafından değerlendirilerek protez planlanması yapılıp ona göre cerrahi planlanmaktadır. O yüzden hem cerrahi hem de protezin aynı hekim tarafından yapılması bir avantajdır.

 

Kliniğimizde implant cerrahisi implant üstü protezleri zirkonyum protez porselen kron ve köprüler, diş tedavileri ve kanal tedavileri yapılmaktadır.

 

 

Bu gönderiyi paylaş